Fundacja Mamma Mia

Geneza powstania

W 2002 roku , byłam wolontariuszem w pogotowiu opiekuńczym w Hiszpanii. Codziennie na moje kolana siadał 6-letnia Alicja i tuląc się prosiła "Zostań moją mamusią, proszę!". Za każdym razem krew mi się w żyłach ścinała, gdy odpowiadałam "Któregoś dnia znajdzie się dla Ciebie mamusia, a ja mogę być teraz Twoją ciocią". Alicja i jej brat Pedro nie mogli zostać adoptowani, bo nie byli "wolni prawnie", a rodziny zastępczej dla nich nie było. W mojej duszy kołatała wtedy jedna myśl "Któregoś dnia zostanę mamusią dla takiej samotnej istotki".

12 lat później, w 2014 r., będąc już biologiczną mamą 6 letniego syna, zostałam mamą zastępczą 18 miesięcznej Mani (wygłodzonej, karmionej psychotropami, zaniedbanej, bardzo opóźnionej w rozwoju i rzekomo nie rokującej na samodzielną egzystencję, przerażonej istotki).

Maja u mnie rozkwitła jak ten bajkowy łabędź.

Znaczenie rodzicielstwa zastępczego jest ogromne. Ogrom jest też potrzeb dzieci i rodziców zastępczych. Dlatego też 18 czerwca 2015 r. założyłam Fundację Mamma Mia.

Anna Ledóchowska

Misja

Przyświeca nam idea stworzenia Świata, który wszystkie dzieci traktował będzie równo.
Niezależnie od ich statutu prawnego; niezaradności lub braku rodziców biologicznych; chorób genetycznych czy nabytych .
Każde dziecko potrzebuje tego samego:
Miłości
Pełnego brzuszka
Rąk, które będą je przytulały
Głosu kojącego skołatane serduszko
Lekarzy, gdy zdrowie dokucza
Możliwości rozwoju swoich pasji
Akceptacji takiego, jakim jestem.
Każde dziecko jest takie samo.
Niezależnie czy Biologiczne czy Adoptowane czy Zastępcze – Jest Darem Niebios.
Chcemy pomagać tym dzieciom, których rodzina biologiczna w jakiś sposób zawiodła i trafiły one do rodzin zastępczych, pogotowi opiekuńczych czy domów dziecka.

Władze

Prezes Fundacji Anna Ledóchowska - biologiczna mama 8-letniego Floriana i zastępcza 3-letniej Mani. Urodzony społecznik. Zawodowo finansistka, a hobbistycznie nauczycielka j. angielskiego.

Wiceprezes Fundacji Kamila Rolbiecka - szczęśliwa mama 9-letniego Roberta, której dom jest zawsze pełen gwaru dzieci rodziny i znajomych. Wyróżnie ją kolosalny altruizm i chęć pomocy.

Wiceprezes Fundacji Magdalena Lech - spełniona mama 8-letniego Janka i 10-letniej Zuzi. Sołtys wsi Wocławy, Prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Wocławy. Działaczka pełną parą.

Sekretarz Zarządu Emilia Licbarska - pełnoetatowa mam 3-letniej Julci. Pedagog. Zarówno praca zawodowa jak i zaangażowanie w fundację wynikają z bezgranicznej miłości do dzieci.

Sekretarz Zarządu Magdalena Wroża - mama z największym w Fundacji stażem - 15-letniego Kuby, a także ... 2-letniego Froda, buldożka francuskiego. Bardzo angażuje się w sprawy dzieci i zwierząt.

Mimo, iż jesteśmy grupą różnych ludzi, przyświeca nam ta sama idea - stworzenie lepszego Świata dla dzieci wychowujących się w pieczy zastępczej (zarówno rodzinnej jak i zinstytucjonalizowanej).

Nie pobieramy pensji z tytułu funkcji pełnionych przez nas w Zarządzie Fundacji.